Infolinia

Zadzwoń do nas!

od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 - 16:00

tel. 22 112 01 22

Konto

Logowanie do konta

Nie pamiętasz hasła?


Nie posiadasz jeszcze konta?

Zamknij

Tablice przeciwpożarowe

Tablice przeciwpożarowe to specjalne oznaczenia, które mają na celu zabezpieczyć obiekty przed pożarem oraz usprawnić ewentualną akcję ratunkową. W Grawerni przygotowaliśmy duży wybór tabliczek informujących o położeniu dróg pożarowych, instalacji gaśniczych, jak również urządzeń sygnalizacji pożarowej. Takie oznaczenia są niezbędne w każdym obiekcie, w którym przebywają ludzie, m.in. w szkołach, budynkach użyteczności publicznej, szpitalach, czy też budynkach wielorodzinnych.


Produkty

Strona:

z 1

Tablice przeciwpożarowe – co oznaczają?

Tablice przeciwpożarowe, określane również jak oznaczenia ochrony przeciwpożarowej, to niewielkie elementy w kolorze czerwonym i białym, z którymi często spotykamy się na ścianach budynku. Taka kolorystyka nie jest przypadkowa – czerwień to odcień, który kojarzy się z ogniem, dlatego też w sytuacji zagrożenia nasz wzrok skupia się właśnie na tych oznaczeniach.

O czym informują tablice przeciwpożarowe? Widoczne na nich grafiki wskazują miejsca, na które należy zwrócić uwagę w sytuacji, gdy dojdzie do pożaru, a także czynności, które usprawnią skuteczne przeprowadzenie akcji gaśniczej. Wśród tych oznaczeń możemy znaleźć tablice przeciwpożarowe wskazujące przycisk, który służy do uruchomienia alarmu pożarowego, a także stacjonarną butlę gaśniczą czy też telefon alarmowania pożarowego. Co ważne, niektóre tabliczki informują o zakazach, np. o tym, by w razie pożaru nie korzystać z windy.

Tablice przeciwpożarowe dostępne w sklepie Grawernia.pl

Bezpieczeństwo pożarowe osób znajdujących się w budynku jest dla nas szczególnie ważne, dlatego też w Grawerni oferujemy wytrzymałe tablice przeciwpożarowe wykonane z lekkiego tworzywa PCV. Na każdej z nich widnieje odpowiednia treść i grafika nadrukowana w innowacyjnej technologii UV. Nasze tablice przeciwpożarowe są odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, w związku z czym mogą być umieszczane na zewnątrz budynku. Do dyspozycji naszych klientów pozostawiamy tabliczki w dwóch wariantach – podklejone specjalną taśmą pianką lub przeznaczone do samodzielnego montażu.